126550

Rīgas Baleta skolas laikmetīgās dejas izglītības programmas meistarklases pedagogiem
12.10.2022


Rīgas Baleta skola 26. oktobrī aicina pedagogus, horeogrāfus un citus dejas nozares pārstāvjus piedalīties laikmetīgās dejas programmas meistarklasēs.

 

  • Meistarklases notiks Rīgas Baleta skolā, Rīgā, Kalnciema ielā 12.
  • Meistarklases izmaksas 30,00 Eur (10,00 Eur par 1 meistarklasi).
  • Meistarklases dalībniekiem tiks izsniegta Profesionālās izglītības kompetences centra "Nacionālā Mākslu vidusskola" Rīgas baleta skolas apliecība par profesionālās kompetences pilnveides kursu programmas apguvi no 2 līdz 6 stundu apjomā. 
  • Pieteikšanās līdz 20. oktobrim.
  • Vietu skaits ir ierobežots.
1. Anna Novikova "Pēdu funkcijas nozīme profesijā un ikdienā" 10:00-12:00
Veselas pēdas - kas tas ir?

Meistarklasē apskatīsim jautājumus par pēdas formas funkcionālo nozīmi un faktorus, kas negatīvi ietekmē pēdu attīstību un darbību. Veiksim pēdas mērījumus un analīzi. Apgūsim funkcionāla pēdu treniņa pamatus un dažādus pēdu vingrinājumus. Lūgums nodrošināt iespēju piekļūt pie basām kājām un paņemt līdzi savu apavu izņemamo iekšzolīti (mērījumu veikšanai).

2. Alise Putniņa "Kontaktimprovizācijas klase" 12:15-14:15

Nodarbības praktiskajā daļā apskatīsim pamata idejas un elementus kontaktimprovizācijā (KI). Ķermeņa smaguma centra un mugurkaula izmantošana svara dalīšanā kontaktduetā, svara dalīšana un uzņemšana dažādās pozīcijās, svara pārnese, kontrabalanss. Kontaktpunkta ceļš ķermenī un izmantošana graduālai svara pārnesei duetā. Teorētiskajā daļā iepazīsimies ar KI vēsturi un attīstību, apskatīsim video materiālus ar KI pamatlicēju pētījumiem un pārrunāsim redzēto, lai labāk apgūtu un izprastu KI metodes un idejas.

Pusdienlaika pārtraukums 14:15-15:15

3. Dmitrijs Gaitjukevičs "Laikmetīgās dejas tehnika" 15:15-17:15

Tā ir sintēze - jauna radīšana, apvienojot esošās laikmetīgās dejas tehnikas, kustību izpēti, improvizāciju un apkārtējas pasaules vērošanu. Ieklausīties savā ķermenī, iet ārpus ierastā un sajust bezgalīgas iekšējas telpas iespēju. Neapstāties, bet iesaistīties nemitīgos meklējumos un attīstībā. Nodarbība tiks balstīta uz sajūtām, izzināšanu, atjautību, tiks pievienoti dažādi improvizācijas principi, lai vairāk izprastu un attīstītu savu stilu. Uzdevumi, kurus izmantosim, palīdzēs apzināties un veidot saikni starp formu un kustības principu, kā arī pārbaudīs savas fiziskās spējas un izturību.

 

Informācija par meistarklasēm 

Pieteikšanās saitehttps://forms.gle/mcDVTSmPTZrpD27s8 

 

 
 
      Atpakaļ