117369

No 19. līdz 22. jūlijam notiks 5. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls
14.07.2021


5. Starptautiskais Baltijas baleta konkurss notiks tiešsaistē no 2021. gada 19. līdz 22. jūlijam. Skatītājiem būs iespēja skatīties konkursa spilgtākos darbus un galā koncertu mākslas un atpūtas vietā pie Latvijas Nacionālās operas un internetā.

"Esam ļoti gandarīti, ka Starptautiskais Baltijas baleta konkurss šogad atkal pulcē dalībniekus no visas pasaules! Lai arī tiešsaistē, tā ir lieliska iespēja un izaicinājums gan tiem, kas tikai nesen sākuši apgūt skaisto baletdejotāja profesiju, gan jau pieredzējušiem māksliniekiem. Par spīti ierobežojumiem esam raduši iespēju ikvienam baleta mīļotājam noskatīties gan spilgtākos konkursa pieteikumus, gan Galā koncertu un apbalvošanas ceremoniju," saka IBBC mākslinieciskā vadītāja Regīna Kaupuža.

Konkurss norisinās trīs vecuma grupās, un tā pirmo atlases kārtu ir izturējuši 54 dalībnieki no tādām valstīm kā Austrālija, Aruba, Brazīlija, Igaunija, Krievija, Lietuva, Latvija, Ukraina, ASV, Dienvidkoreja, Kazahstāna, Apvienotā Karaliste, Bulgārija, Jaunzēlande, Filipīnas, Ķīna, Japāna.

19. un 20. jūlijā žūrija vērtēs otrajai un trešajai kārtai iesūtītos video darbus, lai izvēlētos konkursa uzvarētājus. 22. jūlijā tiešsaistē no Latvijas Nacionālā operas un baleta norisināsies svinīgā apbalvošanas ceremonija un Galā koncerts.

Konkursa uzvarētāji saņems naudas balvas un iespējas stažēties Eiropas baleta skolās. Konkursantus vērtēs starptautiska žūrija. Žūrijas priekšsēdētājs būs Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis. Žūrijā darboties aicināti starptautiska mēroga eksperti – Varšavas baletskolas mākslinieciskā vadītāja Jolanta Ribarska (Polija), Splitas Teātra akadēmijas asociētā profesore Almira Osmanoviča (Horvātija), Starptautiskā Baleta konkursa Ņujorkā prezidente Valentīna Kozlova (ASV), Starptautiskā Interlohenas mākslas centra Dejas departamenta direktors Džozefs Morisejs (ASV), Atklātā Labdarības baleta fonda "Open World" vadītāja Jekaterina Ščelkanova (Kanāda), PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" Rīgas Baleta skolas vadītāja Agnese Andersone (Latvija). 

21. jūlijā plkst. 17:00 mākslas un atpūtas vietā Latvijas Nacionālās operas priekšlaukumā uz lielā ekrāna tiks izrādīti spilgtākie dalībnieku video darbi, kas piedalās konkursa otrajā un trešajā kārtā.

Savukārt 22. jūlijā plkst. 19:00 turpat būs skatāma apbalvošanas ceremonija un Galā koncerts, kurā līdztekus balvu pasniegšanai tiks izrādīti konkursa uzvarētāju video un jaunās paaudzes latviešu horeogrāfu darbi. Galā koncerta tiešraidi ikviens interesents varēs skatīties arī konkursa Youtube un Facebook kanālos.

Pasākums ir bez maksas un to iespējams apmeklēt tikai skatītājiem ar derīgu COVID-19 sertifikātu, kas apliecina vakcināciju, pārslimošanu vai negatīva testa rezultātu. Lai apmeklētu pasākumu, nepieciešams iepriekš rezervēt vietu, aizpildot elektronisko PIETEIKUMA FORMU –

https://bit.ly/3eeeXeD 

Starptautiskais Baltijas baleta konkurss notiek kopš 2013. gada. Tā arvien pieaugošo nozīmību apliecina gan lielā dalībnieku interese no visas pasaules, gan dalība Starptautiskajā baleta konkursu federācijā. Konkursam ir vairāki, vienlīdz nozīmīgi mērķi: jaunu talantu atklāšana, izglītības attīstība horeogrāfijas nozarē, klasiskā baleta tradīciju saglabāšana, pedagoģiskās darbības pilnveidošana, kā arī starptautiskās radošās sadarbības attīstība un kultūras apmaiņa.

Konkursu organizē PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" Rīgas Baleta skola un Latvijas Baleta un dejas ģilde. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latvijas Nacionālā opera un balets.

 

 

 Foto: 1. vietas ieguvēja 2013. gada konkursa vidējā grupā grupā – Marta Ozoliņa
 
      Atpakaļ