Arhīvs 2009.-2010. m.g.
30.12.2009


 

 

                                       FESTIVĀLS AMSTERDAMĀ

 

No 22.-30.jūnijam Amsterdamā notika 21.Starptautiskais teātra skolu festivāls "ITs festival Amsterdam". Tajā piedalījās 22 skolas audzēkņi un 2 pedagogi.

foto...

 ATZINĪBA

Noslēdzoties 2009./2010. mācību gadam, RHV pedagoģiskās padomes sēdē tika pieņemts lēmums par atzinības izteikšanu audzēkņiem par labām un teicamām sekmēm specialitātes priekšmetos. 

Lasīt...

 IZLAIDUMU LAIKS...

9. un 12.klašu izlaidumsRīgas horeogrāfijas vidusskolas 9.klases un III kursa absolventiem vēlam sasniegt iecerētos mērķus!

 ROYAL ACADEMY of DANCE treniņa meistarklases

No š.g. 31.maija līdz 3.jūnijam Rīgas horeogrāfijas vidusskolā notika klasiskās dejas Royal Academy of Dance treniņa metodikas meistarklases. Royal Academy of Dance Examination Syllabus nodarbības 2. un 3. klašu audzēkņiem vadīja bijusī Austrālijas baleta soliste Ramona Ratas Zakarevicius.

foto...

 KULTŪRAS MINISTRIJAS BALVA

Ints Dālderis un RHV audzēkņi un skolotājiŠodien, 21.maijā J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē  notika Kultūras ministrijas balvas jauniešiem par sasniegumiem  starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs pasniegšanas ceremonija.
Kultūras ministrs Ints Dālderis balvu pasniedza 39 jauniešiem. Atzinības rakstus par ieguldījumu šo audzēkņu izglītošanā saņēma arī 30 skolotāji un  koncertmeistari.

Kultūras ministrijas balvas saņēmēju pulkā bija arī Rīgas horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi Jūlija Brauere, Evelīna Godunova,
Aleksandrs Osadčijs, Alise Prudāne, Donats Rudzītis, Ieva Rācene

un skolotāji
Indra Lapšina, Marians Butkevičs, Rita Harlapa.

APSVEICAM! 

Annija KopštāleApsveicam starptautiskā baleta konkursa Falunā (Zviedrija)
2.vietas ieguvēju ANNIJU KOPŠTĀLI (RHV II kurss)
un viņas skolotāju Indru Lapšinu! 

http://www.diena.lv/lat/izklaide/teatris/jauna-latvijas-balerina-annija-kopstale-izcina-godalgu-konkursa-zviedrija?print=true

http://kriic.lv/

http://www.dansidalarna.se/http://www.dansidalarna.se/

Foto...

 RHV audzēkņu izlaiduma koncerts Latvijas Nacionālajā operā

Š.g. 23.maijā plkst. 19.00

aicinām uz Rīgas horeogrāfijas vidusskolas absolventu un audzēkņu koncertu Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē.
RHV koncerts LNOKoncerta programmā fragmenti no baletiem, klasiskie pas de deux, raksturdejas, laikmetīgās dejas. Koncertā piedalās 2.-5.klašu un I-III kursu audzēkņi.

Biļetes iespējams iegādāties LNO kasēs, internetā - www.opera.lv (www.bilesuparadize.lv).

skat.foto... 

 

 

Un vēlreiz par festivālu DEJOTPRASME... 

Ir izskanējis Rīgas horeogrāfijas vidusskolas organizētais Latvijas mūzikas un mākslas skolu profesionālās ievirzes izglītības programmas Dejas pamati (pamatizglītības pakāpe) īstenotāju festivāls DEJOTPRASME 2010.

Savos iespaidos par redzēto festivālā, par to, kāda tad ir jauno dejotāju skatuves pieredze profesionāļu skatījumā dalās Kultūras akadēmijas Teātra un audiovizuālās mākslas katedras Modernās dejas horeogrāfijas apakšprogrammas pasniedzēja Ilze Zīriņa un RHV raksturdeju pasniedzēja Evija Urbanoviča.

Lasīt atsauksmes...        Foto...

 Notiek festivāls DEJOTPRASME

2010.gada 7.maijā Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā notiek ikgadējais profesionālās ievirzes izglītības programmas Dejas pamati festivāls “Dejotprasme”. Festivāls “Dejotprasme” ir ikgadēja Latvijas mūzikas un mākslas skolu profesionālās ievirzes izglītības programmas Dejas pamati (pamatizglītības pakāpe) īstenotāju koncerta prakses jaunāko iestudējumu skate.
Festivāla mērķis ir veicināt dejas izglītības attīstību dažādos reģionos, veidot kompetentu un atsaucīgu nākotnes skatītāju, veidot platformu ideju apmaiņai, palīdzēt jauniešiem profesionālās karjeras izvēlē.

Festivāla programma
7. maijs - koncerts, paneļdiskusija, RHV atklātās stundas: klasiskajā dejā 1. klasē, vēsturiskajās dejās 1. klasē.

Pieteikumus festivālam jāiesniedz līdz 6. maijam RHV izglītības metodiķei Indrai Lapšinai indralapsina@rhv.lv, mob. tel. 29501736

AUDZĒKŅU UZŅEMŠANA RHV 

1.jūnijā

notiks jaunu audzēkņu uzņemšana 1.baleta klasē un sagatavošanas klasē.
Uz konkursu
1.baleta klasē aicināti zēni un meitenes, kuri šogad beidz vispārizglītojošās skolas 4.klasi,
sagatavošanas klasē - tie, kuri šogad beidz vispārizglītojošās skolas 3.klasi.
Uzņemšanas komisija pārbauda baletdejotāja profesijai atbilstošas fiziskās dotības, muzikalitāti, ritma izjūtu, dejiskumu.
Iesniegumus pieņem skolas kancelejā līdz 31.maijam (darba dienās no plkst.8.00 līdz 20.00).

Iesnieguma veidlapa

IESTĀJEKSĀMENU NORISE:
1.jūnijā - 1.kārta, 2.kārta (ārsta pārbaude);
2.jūnijā - 3.kārta;
3.jūnijā - tests dzimtajā valodā;
7.jūnijā - ieskaitīšana skolā.

16.aprīlis - TOPOŠO BALETDEJOTĀJU DIENA RHV

Katrs sev kaut reizi ir uzdevis jautājumu:"Kādu profesiju man izvēlēties?" Reizēm tas ir sapnis par savu nākotnes profesiju, kurš radies jau bērnudārzā, kādā citā gadījumā tā ir bijusi tīra nejaušība, bet lielā daļā gadījumu tas ir pārdomāts un rūpīgi izvēlēts lēmums. Atbildi uz jautājumu:"Kādas iespējas tiek piedāvātas mūsdienu profesionālās dejas izglītībā?" šodien varēja saņemt uz Rīgas horeogrāfijas vidusskolu atnākušie interesenti, tiekoties ar skolas vadību, pedagogiem un apmeklējot klasiskās dejas un ritmikas nodarbības.

foto...

PAVASARA KONCERTS 

Š.g. 16.aprīļa Pavasara koncertā RHV audzēkņi kopā ar saviem pedagogiem bija sagatavojuši ne tikai klasiskā repertuāra horeogrāfijas, bet arī daudzus mūsdienu horeogrāfu darbus: Eduard Stirle -"La Crimosa", Dž.Balančins - "Dārgakmeņi", Birgit Cullberg - "Jūlijas jaunkundze", Kristians Špuks - "Grand pas de deux", Gregors Henkoks - "Notre Dame de Paris", "Ēģiptes simfonija", Viljams Forsaits - "In the middle Somewhat Eleveted", Romans Komassa - "Vai drīkst lūgt uz deju?", Inga Raudinga - "Pujenes", Andrejs Bukalovskis un Arvīds Ķiršakmens - "Hip Hop klasika".

Skat. Foto galerija

 

   RHV  AUDZĒKŅI  MASKAVĀ

 12.-14.aprīlim festivāla "Zelta maska" ietvaros, skolas audzēkņi piedalījās LNO viesizrādēs Maskavā ar R.Šūmaņa, Alfrēda Šnitkes, Martina Donnera baletā "Smilšu vīrs", Kristiāna Špuka horeogrāfijā. 

  RHV audzēkņi Viktorija Čaikova, Elīna Mainule, Oskars Marāns un pedagoģe Regīna Kaupuža.

foto...

SVEICAM!

SVEICAM!Sirsnīgi sveicam Rīgas horeogrāfijas vidusskolas 3.klases audzēknes
Starptautiskā baleta konkursa “CITTA' DI SPOLETO” (Itālija) uzvarētājas:

1.vietas ieguvēju - Laumu Bergu,
2.vietas ieguvēju – Paulu Lieldidžu-Kolbinu.

Apsveicam un lielu paldies sakām arī viņu skolotājām - Agnesei Andersonei un Zanei Lieldidžai-Kolbinai!

Vēlam panākumus arī turpmāk!
Skat. foto

http://www.settimanainternazionaledelladanza.it/

TOPOŠO BALETDEJOTĀJU DIENAS

TOPOŠO BALETDEJOTĀJU DIENA24.aprīlī no plkst. 10:00 līdz 13:00 Rīgas horeogrāfijas vidusskolā notiks TOPOŠO BALETDEJOTĀJU DIENA, kuras laikā būs iespējams iegūt informāciju par mācību iespējām un uzņemšanas prasībām RHV piedāvātajās izglītības programmās. Interesenti varēs tikties ar skolas vadību, pedagogiem, izglītības programmu vadītājiem un jau esošajiem skolas audzēkņiem, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus.

Norise:
Līdz plkst. 10:00     pulcēšanās RHV koncertzālē
              10:05     RHV direktora p.i. Ineses Apines uzruna
              10:10     RHV mākslinieciskā vadītāja Haralda Ritenberga uzruna
              10:15     RHV filmas demonstrācija
              10:30     jautājumi
No plkst.  11:00     mācību stundu apmeklējumi

Esiet laipni gaidīti!

Informācija: 67615870

  VIESIZRĀDES ĻVOVĀ.

  No 25.-30.martam RHV audzēkņi Paula Pūpola, Amanda Reinholde, Viktorija Čaikova, Oskars Marāns, Deniss Pestrjakovs un pedagoģe Regīna Kaupuža piedalījās viesizrādēs Ļvovas Nacionālajā mūzikas akadēmijā ar M.Lasmaņa koncertprogrammu "Sirds ar sirdi draudzējas".

foto...

Alexander Pereda meistarklases RHV 

Meistarklašu iedvesmotie...Š.g. 10. un 11. martā meistarklases Rīgas horeogrāfijas vidusskolā pasniedza Alexander Pereda.

Alexander Pereda mācījies Kubas baletskolā. Dejojis lielākajos Dienvidamerikas un Eiropas baleta teātros un kompānijās. Kā pedagogs strādājis Ungārijā, Čehijā, Austrijā.
Pašlaik kā pedagogs-repetitors strādā Stokholmas Karaliskajā teātrī un baletskolā, ielūgts Latvijas Nacionālajā operā kā viespedagogs.

Skat. Foto

Atsauksmes internetā: Alexander Pereda no Kubas. Viņa īpašais temperaments baleta treniņa klasēs iedvesmo un neatstāj vienaldzīgu nevienu.
http://www.dancemelody.com/dance/alex_pereda_ballet_workshop.php

 

RHV konkurss "KLASISKĀS DEJAS VARIĀCIJA - 2010" 

Konkursa aizkulises...Nu jau ceturto gadu kā pavasaris Rīgas horeogrāfijas vidusskolā ienāk līdz ar "Klasiskās dejas variācijas" konkursa spraigo sacensības garu. Arī šogad 2.-5.klašu audzēkņiem bija iespēja papildus mācību programmas aktivitātēm gatavoties, attīstīt un nostiprināt savu dejotprasmi saistībā ar skolas programmu.

Vairāk par konkursa noteikumiem, norisi un rezultātiem var uzzināt sadaļā Semināri/Konkursi

 KLASISKO VARIĀCIJU VAKARS

Š.g. 6.marta "Klasisko variāciju vakara" koncertu droši varēja saukt par Rīgas horeogrāfijas vidusskolas I - III kursu audzēkņu radošuma izrādi.        
Ja dejot, tad līdz galam...Tāpat kā citus gadus, topošie baleta mākslinieki izteica sevi dejā - radoši, dinamiski un pārliecinoši.

Vairāk par koncertu var uzzināt sadaļā Koncerti

 

 Klasiskās dejas seminārs

No š.g. 25.-29.janvārim RHV notika klasiskās dejas seminārs, kurā piedalījās 3.-5.klašu un I-III kursu audzēkņi un skolas pedagogi.
Semināru vadīja A.Vaganovas Krievu Baleta akadēmijas profesore, Kvalifikācijas paaugstināšanas fakultātes dekāne M.Gribanova.
Semināra ietvaros notika arī 2.klases atklātā stunda (ped. Z.Lieldidža-Kolbina).
Seminārs tika organizēts ar Latvijas Baleta un Dejas Ģildes atbalstu (LBDĢ valdes priekšsēdētāja R.Kaupuža).

Skat. Foto galerija

 KĀPĒCĪŠI viesojas Rīgas horeogrāfijas vidusskolā


"Kāpēc Tāpēc"
Misija - RĪGAS HOREOGRĀFIJAS VIDUSSKOLA. Latvijas Radio arhīvā TĀPĒCe vada baleta nodarbību Pepijai, Annikai, Pelnrušķītei, Vinnijam Pūkam, Tīģerim, Mazulītim Rū un Tīdžerēnam 'ņukam. KĀPĒCis ierosina uzaicināt profesionālu baleta pedagogu. Teleportācijas aparatūra piedāvā misiju RĪGAS HOREOGRĀFIJAS VIDUSSKOLA. KĀPĒC teleportējas turp un kopā ar divām kāpēcēm iztaujā Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas direktoru, noskaidro, kā bērnam var ienākt prātā doma kļūt par baletdejotāju, kā arī noskatās skolas audzēkņu izrādi pēc H.K. Andersena pasaku motīviem "Gane un skursteņslauķis, Meitenīte ar sērkociņiem."

bērni, jaunieši : Rīgas Horeogrāfijas Vidusskola
Kristers Bērzs - KĀPĒC; Beāte Plukse - kāpēce; Elizabete Āboliņa - kāpēce; Haralds Ritenbergs - LIELAIS GUDRAIS, RHV direktors; Indra Lapšina - LIELĀ GUDRĀ, RHV pedagoģe, horeogrāfe

Latvijas Radio 1 arhīvs; 09.01.2010.; plkst.10:05 

ZIEMASSVĒTKU KONCERTS

19.decembrī plkst.17.oo Rīgas horeogrāfijas vidusskolas koncertzālē, Kalnciema ielā 10/12 notiks RHV audzēkņu Ziemassvētku koncerts.

Koncerta fotogrāfijas skatīt fotogalerijā.

 

 UN ATKAL PASAKA!

UN ATKAL PASAKA!Rīgas horeogrāfijas vidusskola aicina tikties ar pasaku varoņiem Ziemassvētku noskaņā.
Ir atjaunoti baleta viencēlieni
GANE UN SKURSTEŅSLAUĶIS,
MEITENĪTE AR SĒRKOCIŅIEM


  APSVEICAM !

 Skolas mākslinieciskais vadītājs Haralds RITENBERGS apbalvots ar LR Ministru Kabineta ATZINĪBAS RAKSTU par pašaizliedzību un panākumiem, strādājot Latvijas valsts un tautas labā.

 lasīt...

 

 APSVEICAM !


Apsveicam baleta konkursa Grassē, Francijā 1.vietas un Grases pilsētas GRAND PRIX ieguvēju Alisi PRUDĀNI, 2.vietas un reģionālās balvas ieguvēju Ievu RĀCENI un viņu pedagogu Ritu HARLAPU !

vairāk...http://www.ballet-med.com/gen.php3?id_rubrique=122

foto...

mediju info...http://www.diena.lv/lat/izklaide/teatris/teatra_zinas/alisei-prudanei-grand-prix-baleta-konkursa-francija

http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/kulturzimes/?doc=66956

 ES struktūrfondi izglītībā un zinātnē

 2009.gada 16.septembrī noslēgts līgums
starp Izglītības un zinātnes ministriju un
Rīgas horeogrāfijas vidusskolu
par sadarbību Eiropas Sociālā fonda darbības programmas
 „Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.2.1.1.4.apakšaktivitātes
 „Sākotnējās profesionālās izglītības pievilcības veicināšana”
projekta „Sākotnējās profesionālās izglītības pievilcības veicināšana” Vienošanās Nr. 2009/0001/1DP/1.2.1.1.4/08/IPIA/VIAA/001 īstenošanā.

vairāk...
ES fondu darbības programma...
īstenošana...

 

 

 
 
      Atpakaļ